بازسازي منزل

درباره وبلاگ

شرکت ساختمانی صاد در سال 1394 نزد اداره کل ثبت شرکت ها به ثبت رسید و با هدف اجرای پروژه های ساختمانی و عمرانی تاسیس شد. هدف این مجموعه، مدیریت علمی و مهندسی پروژه های ساختمانی و برآورد دقیق مصالح و اجرای خدمات ساختمانی بوده است. شرکت ساختمانی صاد با در اختیار داشتن فروشگاه فیزیکی و همچنین فروشگاه آنلاین کالای ساختمانی و تلاش بر تعدیل قیمت کالای ساختمانی و مصالح ساختمانی و تیم اجرایی حرفه ای که از میان ده ها اکیپ مختلف و طی سالها دستچین شده اند با حداکثر توان خود در ارائه خدمات فنی و مهندسی در تمامی شهرهای ایران فعال است.

بازسازي منزل

کفپوش پی وی سی چیست و چگونه نصب میشود؟

کفپوش پی وی سی چیست؟

کفپوش پی وی سی نوعی کفپوش کف از جنس پلی وینیل کلراید یا PVC است که برای پوشش کف منازل مسکونی، تجاری و اداری استفاده میشود. با توجه به استحکام و دوام کفپوش پی وی سی تقریباً این نوع پوشش کف دائمی است و در گذر زمان مقاومت بالایی دارد. انواع کفپوش پی وی سی در طرح و رنگ مختلف اعم از طرح چوب، طرح سنگ و بتن و موزاییکی تولید و به فروش میرسد. با توجه به سلیقه کارفرما و همچنین تناسب کفپوش پی وی سی با طراحی داخلی و سایر اثاثیه میتوان نسبت به خرید هر کدام از انواع کفپوش پی وی سی اقدام کرد. یکی از مهمترین نکاتی که پیش از خرید کفپوش پی وی سی باید به آن دقت شود این است که محل مصرف آن کجاست و چقدر رفت و آمد بر روی آن انجام میشود. به عنوان مثال چنانچه از کفپوش پی وی سی به عنوان پوشش کف منزل استفاده شود به دلیل رفت و آمد کم میتوان از انواع کفپوش پی وی سی 1.5 میل و 2 میل استفاده کرد. اما چنانچه از کفپوش پی وی سی به عنوان پوشش کف در اماکن تجاری و اداری استفاده شود بهتر است از کفپوش 3 میل استفاده شود. وینیفلکس از بزرگترین تولید کنندگان کفپوش پی وی سی در ایران است که اقدام به تولید کفپوش 1.5 میل، کفپوش 2 میل و کفپوش 3 میل میکند. یکی دیگر از مواردی که پیش از خرید کفپوش پی وی سی نیز باید به آن دقت شود ضخامت لایه رویی کفپوش است. در ایران انواع کفپوش پی وی سی با ضخامت رویه 150 میکرون تا 300 میکرون تولید میشود. هرچه ضخامت لایه رویی کفپوش پی وی سی بیشتر شود مقاومت آن در برابر خط و خش و آسیب های سطحی نیز بیشتر است. به عنوان مثال در اثر جابجایی اثاثیه منزل احتمال آسیب دیدگی به لایه رویی کفپوش پی وی سی کمتر میشود.

برندهای کفپوش پی وی سی در ایران

در حال حاضر با توجه به گسترش تکنولوژی و همچنین وجود ماشین آلات به روز مهندسی در حوزه تولید کفپوش پی وی سی، کشور ایران یکی از تولیدکنندگان کفپوش پی وی سی در منطقه است. در حال حاضر شرکت آرتا اقدام به تولید کفپوش پی وی سی با برند کفپوش پی وی سی در ایران میکند. کفپوش آرتا از بزرگترین تولید کنندگان کفپوش کفپوش پی وی سی در ایران است که به کشوهای منطقه نیز صادر میشود. تنوع طرح و رنگ در کفپوش آرتا نسبت به سایر تولیدکنندگان کفپوش در ایران بیشتر است. کفپوش آرتا با ضخامت 2 میلیمتر و ضخامت 150 میکرون از پرفروشترین انواع کفپوش در بازار ایران است. کفپوش پی وی سی در ایران در سه ضخامت 1.5 میل، 2 میل و 3 میل تولید و به فروش میرسد. هرچه ضخامت کفپوش پی وی سی بیشتر باشد مقاومت آن نیز در مقابل رفت و آمد نیز بیشتر است. از دیگر برندهای برتر کفپوش پی وی سی در بازار ایران میتوان به کفپوش پلیژن با برند Polygen به تازگی اقدام به تولید و فروش کفپوش در ایران کرده است. تنوع در طرح و رنگ کفپوش پلیژن و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک کفپوش پلیژن را یکی از پر فروشترین انواع کفپوش پی وی سی در بازار ایران کرده است. کفپوش پلیژن با ضخامت 2 میلیمتر و روکش 200 میکرونی قابل استفاده در امکان مسکونی، تجاری و اداری است. همچنین کفپوش پلیژن در مقابل آب صد در صد مقاوم است و از این رو در اماکن تجاری و اداری که کفپوش شسته میشود منع مصرفی ندارد. از انواع دیگر برند کفپوش پی وی سی پرفروش و با کیفیت در ایران میتوان به کفپوش سان فلور اشاره کرد. کفپوش سان فلور با برند sun floor یکی از انواع کفپوش 2 میل پرفروش در بازار ایران است که با استقبال گسترده ای از سوی خریداران مواجه شده است. کفپوش سان فلور در ابعاد 15 در 91 سانتیمتر و با ضخامت 2 میل تولید و به فروش میرسد. در هر بسته از کفپوش سان فلور 3.34 متر مربع کفپوش موجود است. باید دقت کرد که فروش کفپوش پی وی سی به صورت بسته ای است و پس از برآورد متراژ مورد نیاز تعداد بسته مورد خریداری میشود.

مراحل نصب کفپوش پی وی سی

پیش از نصب کفپوش پی وی سی ابتدا باید از مسطح بودن کف اطمینان حاصل کرد. به این منظور ابتدا اقدام به کف سازی پیش از نصب کرد. در صورتی که ساختمان نوساز باشد پس از کف سازی باید اقدام به تراز کردن کف با استفاده از ملات ماسه و سیمان کرد. کف سازی با ملات ماسه و سیمان باید به گونه ای باشد که پیش از نصب کفپوش پی وی سی سطح کار کاملاً تراز باشد در صورتی که ساختمان در حال بازسازی باشد و کف ساختمان سرامیک و یا سنگ شده باشد با توجه به اینکه سطح کار کاملاً تراز است میتوان روی همان سنگ و سرامیک اقدام به نصب کفپوش پی وی سی کرد. پس از اطمینان از تراز بودن سطح، محل نصب را از هرگونه آلودگی پاک شامل انواع روغن و گرد و خاک پاک میکنیم. برای نصب کفپوش پی وی سی از دو نوع چسب مایع و چسب خمیری استفاده میشود. از برندهای برتر چسب مایع مخصوص کفپوش پی وی سی میتوان به چسب 8888 یا چسب 8000 صنعتی اشاره کرد. همچنین از برند معروف چسب خمیری کفپوش کفپوش پی وی سی میتوان به چسب وینیفلکس اشاره کرد. برای نصب کفپوش پی وی سی با استفاده از ماله شانه ای ابتدا چسب را به سطح زمین و زیر کفپوش آغشته میکنند و پس از تراز کردن آن اقدام به قرار دادن کفپوش ها به صورت تایل در کنار یکدیگر میکنند. در ویدیو کفپوش پی وی سی به طور کامل در مورد نصب کفپوش پی وی سی توضیح داده شده است. پس از نصب کفپوش پی وی سی و در لبه انتهایی کار از انواع قرنیز پی وی سی و یا قرنیز ام دی اف استفاده میشود. قرنیز پی وی سی و یا قرنیز ام دی اف با استفاده از چسب سیلیکونی و یا چسب آکواریوم و همچنین با استفاده از میخ بادی به دیوار متصل میشود. جهت مشاهده انواع کفپوش پی وی سی میتوانید به سایت فروشگاه ساختمانی صاد مراجعه کنید و نسبت به خرید و نصب کفپوش اقدام کنید.


(0) نظر
X